DOĞUM FOTOĞRAFÇISI ANKARA

Bazen en değerli anılar, bir çırpıda  unutulup gidebilir. Hiç kuşku yok ki, Doğum Fotoğrafçısı olarak en keyif aldığım çekimlerden bir tanesi Yeni Doğan Fotoğrafları.

Bebeğinizin doğumdan sonraki bir kaç haftası su gibi geçecek. Onun bu halini hatırlamak için Yeni Doğan Fotoğrafları gibisi yok. Bebeğinizin güzelliğini ve saflığını fotoğrafın gücü ile ölümsüzleştiriyorum.

Ne zaman? Ne kadar sürer?

Bebeğinizin en uykucu olduğu zamanlar ilk 2-3 hafta. Yeni Doğan çekimlerini bu süre içinde tamamlamış olmamız gerekiyor. Daha büyük bebeklerin uykuları daha hafifler, esneklikleri de ilk günlerdeki gibi olmaz. Bu sebeple, 20 günden büyük bebeklerde Yeni Doğan çekimleri yapamıyorum. Yeni Doğan portreleri için çekim zamanlarım hafta içleri, sabah saatleri (10:00-13:00). Bu saatler bebeklerin uykuya dalmaları genelde daha kolay oluyor. Fakat haftasonu çekim istemeniz durumunda veya bebeğinizin uyku saati farklı ise, çekim zamanını birlikte planlamaktan mutluluk duyarım.  

Çekimlerin yaklaşık süreleri 2 saat olmak ile beraber, her bebekte farklılık gösterebilir. Hedefimiz 3-4 farklı set-up ile onlarca farklı açıdan fotoğraflar çekmek. Bunu yaparken aceleci olmayacağız ve asıl amaç bebeğinizin güvenliği, hijyeni ve rahatı olacak. Bu sebeple hedef çok fotoğraf değil, kaliteli fotoğraflar. Çekim sonlarında aile pozlarıda alacağız tabi ki.  

Stüdyo mu – Ev mi?

Bebek çekimleri için bugüne kadar edindiğim tüm aksesuar ve örtüleri taşımak mümkün olmadığı için, benim önceliğim Ev-ofis olarak kullandığım mekanımdaki stüdyomda çekimleri yapmak. Işık, mekanın ısısı, aksesuarlar ve çekim ile ilgili akla gelebilecek tüm konunun kontrolümde olması sebebiyle, çekimler için sizi misafir etmeyi isterim. Çekimlerin evinizde yapılması istemeniz durumunda da, getirebileceğim kadar aksesuar ve örtü taşımaya söz veriyorum. 🙂

Çekim sonrası

Biricik bebeğinizin, en güzel fotoğraflarını çekmek işin sadece yarısıydı. Onları dijital olarak yedeklemek, renk-kalibrasyon ayarlarını yapmak, albüme girecekleri seçmek, bunları retouch işlemlerine tabi tutmak ve ömür boyu saklanacak albüm haline getirmek ciddi bir bilgi ve zaman gerektiriyor. Her ne kadar işin kolayı fotoğrafları ham hali ile teslim etmek olsa da, hiç bir fotoğraf sürecimizde bunu yapmadık. Tüm fotoğraflarımı en kaliteli Canon DSLR ve L serisi lensler ile “RAW” formatında çekiyorum. 

Tüm bu süreçler yaklaşık 3-4 hafta alıyor. Bu süre sonunda size fotoğraflarınızı DVD içinde teslim edeceğim ve bu DVD içinde, benim albüm için güzel olabileceğine inandığım fotoğrafların yer aldığı “seçilenler” klasörü ve o gün çekilen tüm fotoğrafların yer aldığı “hepsi” klasörü yer alacak. “hepsi” klasöründe de “renkli” ve “siyah-beyaz” klasörüleri ile tüm fotoğrafları görebileceksiniz. Bu noktadan sonra top sizde, isterseniz benim seçtiğim fotoğrafları onaylayabilirsiniz ve albüm tasarımına başlayabilirim. Dilerseniz ekleme-çıkartma yapabilirsiniz. Son seçimi yaptığınız zaman bana fotoğrafların “ID” numaralarını iletmeniz yeterli olacak ve albüm tasarımına başlayacağım. Albüm tasarımı bitip, siz de onay verdikten sonra da siparişi vereceğim. 

ankara doğum fotoğrafçısı
doğum fotoğrafçısı ankara