Sıkça Sorulan Sorular

Fotoğrafçı arayışına başladığınız zaman, bir çok soru aklınıza gelmesi normal. Doğum fotoğraf süreçlerinde aklıma gelen bazı soruları burada yanıtlamaya çalıştım. Daha fazlası için lütfen iletişime geçin.

Doğum Fotoğrafı paketleriniz için fiyatlar nelerdir?

Paketler için buraya tıklayabilirsiniz. Seçtiğiniz paketin fiyatını öğrenmek için lütfen iletişime geçin. Doğum Fotoğrafçısı Fiyatları başlıklı yazım için tıklayın. 

Yeni doğan çekimleri için kıyafet sağlıyor musunuz?

Bebekler, hele yeni doğan bebekler çok narin ve hassas. Alerji ve hijyen sebeplerinden ötürü, kıyafet sağlayamıyorum. Örtü, fon, aksesuarlar ise mevcut. Yeni doğan fotoğraf çekimleri ile ilgili yazım için tıklayın.

Hamile çekimleri için kıyafet sağlıyor musunuz?

Yeni doğan çekimlerinde olduğu gibi, alerji ve hijyen sebeplerinden ötürü kıyafet sağlayamıyorum.

Fotoğraf Çekimleri ne kadar sürüyor?

Çekimin türüne göre değişmek ile beraber, minimum 45-60 dakika sürüyor. Bebişlerin ağlama, acıkma ve uyuma durumları söz konusu olduğunda veya Doğum çekimlerinde süre tabi ki daha uzun. 🙂

Sivilcem var, Photoshopta siler misiniz?

Fotoğraf çekimlerinden sonra, tüm fotoğrafların renkli ve siyah beyazlarını size dijital olarak teslim ediyorum. Ek olarak çekimin türüne göre, önceden belirli sayıda fotoğrafı Photoshopta retouch işlemine tabi tutuyorum ve her türlül kızarıklık, leke, sivilce siliniyor. Fakat çekilen tüm fotoğraflar için bu türde bir işlem yapmam mümkün olmuyor.

Fotoğrafları ne zaman teslim ediyorsunuz?

Fotoğraf çekiminden sonra yedekleme, seçim, retouch ve DVD hazırlama gibi bir çok süreç var. Bunların toplam süresi 25-30 günü bulabiliyor. Paket çekimlerinde ise, son yapılan çekimden itibaren 25-30 gün diyebiliriz.

Doğum Fotoğrafçısını seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Olabildiğince çok doğum fotoğrafı ve doğum fotoğrafçısını incelemek ile işe başlayabilirsiniz. Renklerin canlılığı, fotoğrafların aydınlık-karanlık olmaları, netlik ve en önemlisi fotoğraftaki insanların doğal olup olmadıkları size fikir verecektir.  Bir başka önemli konu, kaç senedir bu işi yaptığı ve web sitesinde ne kadar çok fotoğrafı olduğu.

Sizinle ne zaman iletişime geçmeliyim?

Doğum çok uzun süreçli bir heyecan, doğuma çok vakit var diye düşünüp son dakikaya bırakmanızı tavsiye etmiyorum. Gerek diğer çekimler ile çakışmaması, gerekse şehir-dışı planlarımı ayarlayabilmem için ne kadar erken o kadar iyi diyebiliriz.

Paketlere neler dahil, kaç adet fotoğraf çekiyorsunuz?

Paketinizde Doğum öncesi ve Doğum sonrası olup olmamasına göre çekilen fotoğraf sayısı değişmek ile beraber, yüzlerle ifade edilebilecek kadar çok fotoğraf çekeceğim. Çekilen tüm fotoğrafların yüksek çözünürlük renkli ve siyah-beyaz hallerini DVD içinde teslim edeceğim. Ek olarak, Paket çekimlerde 40-45 adet civarında fotoğrafa, Tekli çekimlerde ise 20-25 adet fotoğrafa  ekstra Photoshop retouch işlemleri uygulayıp, DVD’de yer vereceğim.

Siz DVD’i aldığınızda tüm fotoğrafları gözden geçirebileceksiniz ve daha sonra bana albüm fotoğrafları ile ilgili son seçiminizi bildireceksiniz.

Eğer albüm paketi de aldıysanız, 30 cm x 65 cm 10 yapraklı, 20 sayfalı panoramik albüm tasarımını yapıp, onayınız sonrasında siparişi vereceğim. Dilerseniz paketlere dahil olmayan aile albümlerini de ücret karşılığı yaptırabilirsiniz.