doğum video çekimi

Doğum Video Çekimi

Doğum Video Çekimi, Düğün Videolarına göre biraz yeni sayılabilir. Kısaca, Doğum süreçlerinin sadece fotoğraf ile değil, Video ile de takip edilmesi ve sonrasında HD kalite, müziğe göre montajlanmış bir klibin hazırlanması olarak tanımlanabilir.

Doğum Videolarının güzel yönleri

Fotoğraf ve Videonun yerleri çok farklı, bence kesinlikle birisi diğerinin alternatifi değil. İkisi bir arada olduğu zaman önemli günlerin anlamı daha da artıyor diye düşünüyorum. Mimikler, duygular ve hikayeler Doğum Videosu ile daha güzel ifade edilebiliyor. Özellikle yeni doğan bebeklerin ilk doğum anları, ilk nefesleri, ilk ağlamaları, anne-babanın duyguları, ailenin geri kalanının tepkileri Video ile daha güzel ifade edilebiliyor.

Bir diğer avantaj, kısa röportajlar yapabiliyoruz. Bu videolar ile, yeni doğan bebeğinize paha biçilmez bir anı bırakabiliyorsunuz. Aradan 30 sene geçip, sizin yaşınıza geldiğinde bu videolar onun için büyük anlam ifade edecektir. Belki de, 18 yaşına gelene kadar göstermezsiniz ve o zaman hediye edersiniz. 🙂 tabi o kadar dayanabilirseniz.

Doğum Videosu için dikkat edilecek noktalar

Çoğu Hastane ve Doğum Doktoru, Doğum sırasında sadece bir Doğum Fotoğrafçısı‘na izin veriyor. Bu sebeple, Doğum Videosu da isteyen çiftlerimizin fotoğrafa mı, videoya mı öncelik verileceği ile ilgili bir seçim yapmasını istiyorum. Özellikle Doğumun ilk gerçekleştiği anda, Fotoğraf mı, Video mu istendiğinin kararlaştırılması önemli. Benim tavsiyem Video’dan yana, çünkü Video’dan Fotoğraf karesi çekebiliyoruz ve çok beğendiğiniz anların hem Fotoğrafları hem Videoları oluyor. Burada önemli bir nokta ise, Videodan çekilen Fotoğrafların çözünürlüklerinin, direk Fotoğraf çektiğimiz zamanlardaki kadar yüksek olmaması.

Doğum Videosu için öneriler

Her doğum sürecinin olmazsa olmazı olan konuların dışında, Video çekmenin biraz daha uğraştırıcı bir iş olduğunu unutmamak lazım. Hikayenin bir başlangıcı ve sonu olması için her zaman iletişimde kalmak ve Doğum Fotoğrafçısı ile uyumlu hareket etmek lazım. Hastaneye ilk giriş, Doğum öncesi, Doğuma götürülme, Doğum ve Bebeğin getirilmesi gibi konular dışında, Anne-Baba ve aile büyükleri ile kısa röportajlara vakit ayırmanızı tavsiye ediyorum.

Oda süsleri, ufak hediyelikler, Bebeğin kıyafetleri gibi aksesuarlarda Doğum Videosuna çok fayda sağlayan çekimler oluyor.